slider-1-2-1-1 (1)

slider-1-3-1-1

slider-1-1-2

Grota Solna Hotel Rudnik ***

21 września 2016

grota-solna-sm

Nasza Grota solna dostępna jest dla wszystkich odwiedzających nas osób, nie tylko dla gości hotelowych. Zbudowana została z naturalnych brył soli pochodzących z Morza Martwego i Morza Czarnego oraz złóż Kopalni Soli w Pakistanie.
Unikalne wnętrze groty i panujący tu mikroklimat działa leczniczo na organizm człowieka. Godzina czasu w tej grocie odpowiada całodziennemu odpoczynkowi nad brzegiem morza i to przy emisji jodu unoszącego się w morskiej bryzie podczas sztormu.
Przebywanie w jaskini regeneruje i odpręża nie tylko ciało, ale i umysł. Sól paruje jonizując powietrze i nasycając mikroelementami takimi jak: jod, sód, wapń, magnez, potas, brom, żelazo, selen, mangan, cynk i miedź. W solnej komnacie utrzymana jest stała wilgotność powietrza (45%-55%) i temperatura (18-23 stopni C). Grota solna została zaprojektowana w sposób pozwalający na całkowite wyciszenie i odpoczynek po ciężkim dniu. Jednocześnie może przebywać w niej 6 osób. Miejsce to wiąże się z odizolowaniem od świata, zgiełku, pracoholizmu i wszelkich napięć. Łatwiej tu pozbierać myśli, uzyskać wewnętrzną harmonię. To cudowne rozwiązanie dla dzieci szczególnie cierpiących na alergię. Pobyt w grocie mogą urozmaicić sobie zawsze zabawą w budowanie zamków z soli, a czas ten zbawiennie wpłynie na ich organizm.

Działanie zdrowotne – wskazania:
– przewlekłe nieżyty nosa, gardła i krtani
– astma oskrzelowa
– pylica płuc
– przewlekłe i nawracające zapalenie zatok
– przewlekłe zapalenie płuc
– chroniczne zapalenie oskrzeli
– schorzenia dermatologiczne (łuszczyca, zapalenie skóry)
– choroby naczyń i serca (niewydolność krążenia, stany pozawałowe)
– zaburzenia metaboliczne
– choroba wrzodowa żołądka i dwunastnicy
– alergie i uczulenia różnego typu
– nerwice, stany przemęczenia
– spadek odporności na stres

W przypadku ciąży, nadczynności tarczycy, gruźlicy, klaustrofobii i chorób nowotworowych, wskazana jest wcześniejsza konsultacja z lekarzem.
Oferowana przez nas Grota Solna jest pomieszczeniem w bezpieczny sposób łączącym w sobie cechy, które można określić mianem „małego” sanatorium.
Serdecznie zapraszamy.

Ceny to:
– bilet normalny  20,00 zł. + dziecko gratis do 3 lat ( 1 os. dorosła + 1 dziecko)
– bilet ulgowy (emeryci, renciści, studenci z ważną legitymacją i dzieci do lat 12) 50 % ceny

Sprzedajemy również karnety na 5 wejść + 1 gratis, w  cenie 100,00 zł
Czas seansu 45 min. Każdy rozpoczyna się o pełnej godzinie zegarowej.

Wskazana wcześniejsza rezerwacja telefoniczna.
Grota funkcjonuje w godzinach 10 – 22.

Dodatkowe zalety seansu

Seans odbywa się przy relaksującej muzyce szumu fal, śpiewu ptaków i kojącym świetle lamp solnych pozwalając na całkowity relaks.